Izvor: MVP.rs, 05.Jun.2017, 09:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Holanđani gosti Niša
Amaterska košarkaška liga Niša je organizovala dve interesantne revijalne utakmice.
Minulih dana Amaterska košarkaška liga Niša je imala zanimljive goste. Sportski entuzijasti okupljeni oko ovog projekta su napravili još jedan iskorak što se tiče organizacije, afirmisanja košarke i sporta uopšte. Ugostili su specifičnu ekipu iz Holandije sastavljenu od rekreativaca iz bivših jugoslovenskih republika.
Sastav gostujuće ekipe čine rekreativni igrači bukvalno >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << od Vardara pa do Triglava, a njihovo druženje u Holandiji traje više od 20 godina. Košarka im je izduvni ventil u inostranstvu gde žive i rade više decenija, kao i jedinstvena prilika da se često okupljaju i druže. Ova ekipa koja se u začetku zvala „Cipiripi“, a danas „Vizardsi“, jednom godišnje pravi izlet u neku od zemalja iz bivše Jugoslavije gde boravi nekoliko dana i protiv odgovarajućih selekcija odigra košarkaški meč. Više puta su gostovali u Makedoniji, Hrvatskoj, u Srbiji su pre par godina posetili Suboticu, a jednom im je mesto okupljanja bila i španska Malaga. Zahvaljujući oživljavanju niškog aerodroma ove godine je njihov izbor bio Niš, a po njihovim reakcijama napravili su pravi potez. U Nišu su proveli četiri dana i odigrali su dve revijalne utakmice protiv odabrane selekcije Amaterske košarkaške lige Niša.
Ove utakmice su samo nastavak brojnih aktivnosti Amaterske lige, koja, uprkos tome što postoji samo dve sezone, iza sebe ima organizovane humanitarne, kao i revijalne utakmice sa sličnim ligama iz regiona. Odigrani mečevi su dokaz da nas u budućnosti od Amaterske lige očekuju još bolje stvari. ova okupljanja će ostati prelepa uspomena svim učesnicima, što je još jedan dokaz da sport spaja ljude i da organizacije poput Amaterse košarkaške lige Niša treba podržavati.
(foto: AKL Niš)











