Hokej, SP: Na redu četvrtfinale!

Izvor: B92, 11.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslednje utakmice druge faze na Svetskom prvenstvu u hokeju na ledu završene su bez iznenađenja. Šveđani su 'pregazili' Letoniju za prvo mesto u grupi, a pobedili su (očekivano) i Česi, Slovaci i Kanađani.

U duelu Švedske i Letonije prvi gol je postignut posle manje od pola minuta igre, a Šveđani su do isteka drugog perioda imali 5:0. U poslednjoj trećini 'dogurali' su do 9:1 i prvog mesta u grupi koje u četvrtfinalu 'donosi' lakšeg protivnika.

Kanađani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su se mučili sa Ukrajincima do polovine poslednjeg perioda. Favoriti su rano poveli, ali je posle izjednačenja viđeno više tuče nego hokeja, pa je tek u 51. minutu Neš odlučio o pobedniku i doneo svojoj selekciji drugo mesto u grupi.

Kanada - Ukrajina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Morison 7, Neš 50 - Srjubko 11

Švedska - Letonija 9:1 (3:0, 2:0, 4:1)

Kronval 1, Alfredson 15, Bekman 20, Rodin 22, Johanson 37, Jonson 41, 47, Nordstrom 48, Hoglund 53 - Ziedins 51

6. Ukrajina ..... 1

U grupi 'E' pobednik je bio poznat u sredu. Česi su do drugog mesta došli rutinskom pobedom nad selekcijom Belorusije.

Koliko je reprezentacija Češke bila dominantna najbolje pokazuje podatak da su Belorusi deset puta šutirali na gol, a da je na drugoj strani bilo 48 udaraca. Prvi period završen je rezultatom 1:0, a do polovine druge deonice bilo je 3:0. Belorusi su uspeli da smanje rezultat, ali su do kraja primili još dva gola.

Slovaci su uz manje probleme savladali Kazahstan i tako došli do trećeg mesta u grupi.

U 'tvrdoj' utakmici Slovaci su imali inicijativu, 50 puta šutirali na gol Ogurešnikova, ali su postigli samo tri pogotka.

Češka - Belorusija 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)