Izvor: B92, 12.Avg.2009, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hofenhajm "oterao" Tagoa
Uprava Hofenhajma raskinula je ugovor sa Princom Tagoeom, pošto je utvrđeno da napadač iz Gane ima srčanih problema.
"U trenutnoj situacije ne možemo da preuzmemo odgovornost i dozvolimo Princu Tagou da učeštvuje u bilo kakvim sportskim aktivnostima u klubu. Takođe, nemamo razloga da verujemo da će se situacija promeniti", saopštio je Hofenhajm.
Advokat Tagoa je, s druge strane, najavio žalbu na odluku kluba i izneo tvrdnju da mišljenje drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lekara nije potvrdilo prvobitne nalaze.
22-godišnji Tagoe je ugovor sa Hofenhajmom potpisao početkom juna, a prethodno je igrao za Al-Itifak iz Saudijske Arabije.
Prošle godine Tagoe je bio blizu prelaska u Crvenu zvezdu. Beogradska ekipa je u martu 2008. godine prerano ostala i bez Portugalca Lukaša, koji je, takođe zbog srčanih problema, fudbalsku karijeru završio sa 28 godina.






