Hofenhajm lako protiv Diseldorfa

Izvor: B92, 05.Apr.2013, 23:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hofenhajma savladali su ekipu Fortune Diseldorf sa 2:0, u prvom meču 28. kola Bundeslige.

Hofenhajm je ovim trijumfom ostao u borbi za opstanak i približio se 16-plasiranom Augsburgu na svega jedan bod.

Ekipa Markusa Disdola povela je u 11. minutu preko Brazilca Firmina, a prednost je udvostručio Lamberc autogolom u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je Voland na asistenciju bosanskog reprezentativca Seada Salihovića u sudijskoj nadoknadi.

17.30 Hanover - Štutgart

Tabela: Bajern Minhen 72, Borusija Dortmund 52, Bajer Leverkuzen 48, Šalke 42, Ajntraht 42, Majnc 39, Frajburg 39, Borusija Menhengladbah 38, Hamburg 38, Hanover 37, Nirnberg 35, Volfsburg 32, Štutgart 32, Verder 31, Fortuna Diseldorf 29, Augsburg 24, Hofenhajm 20, Grojter Firt 15.

Hofenhajm slavio posle smene Kurca

Izvor: Press, 05.Apr.2013

U okršaju ekipa iz donjeg dela tabele bolje su se snašli domaći. .Hofenhajam je poveo već posle 11 minuta igre pogotkom Firmina, što je ujedno bio jedini gol u prvom poluvremenu...U nastavku meča Hofenhajm je postigao još novi gol zahvaljujući gostujućem igraču Lambercu koji je zatresao sopstvenu...

Nastavak na Press...

Hofenhajm razbio Fortunu za produžetak nade

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Apr.2013, 00:07

Hofenhajm protiv Fortune nije imao izbora, samo pobeda zadržava im je kakve-takve šanse da mogu do opstanka u Bundesligi, bilo direktno ili verovatnije kroz baraž sa trećim timom Cvajte. I domaći su posao odradili na maksimalnom nivou, tim iz Dizeldorfa je do nogu potučen.. Hofenhajm je do vođstva...