Izvor: MozzartSport.com, 23.Jan.2021, 21:41

Hoakin pleše i sa 39 godina: Betis za šest minuta istopio dva gola zaostatka (VIDEO)

Gosti u sudijskoj nadoknadi stigli da remija protiv Sosijedada

Samo šest minuta bilo je dovoljno Betisu da po taktovima iskusnog Hoakina nadoknadi dva gola zaostatka i sa gostovanja Sosijedadu u okviru 20. kola Primere odnese bod (2:2).

Posle skromnog i ujednačenog prvog poluvremena Sosijedad je idealno otvorio nastavak. Domaćin je poveo u 48. minutu golom Isaka koji je uputio udarac sa oko 11 metara, a vođstvu Sosijedada kumovala je loša reakcija golmana >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Roblesa. Samo devet minuta kasnije Ojarzabal je udvostručio prednost hladnokrvnim lopbom na asistenciju Isaka.

Furiozna igra Sosijedada na startu drugog poluvremena mogla je da rezultira i ubedljivijim vođstvom, ali Gorosabel i Portu nisu realizovali šanse u 60. i 63. minutu.

Uprkos činjenici da je rival u vrlo kratkom periodu stigao do osetne prednosti igrači Betisa nisu se predavali, a borbena igra gostiju rezultirala je pogotkom Kanalesa u 86. minutu. Vezni fudbaler ispratio je napad po desnom boku i centaršut Hoakina glavom prosledio u mrežu vrativši tako nadu svom timu.

Posle asistencije, iskusni fudbaler je upisao i pogodak čime je režirao neverovatnu završnicu susreta i pokazao da je i u 39. godini sposoban da igra na vrhunskom nivou.

Remi na gostovanju Sosijedadu je treći za Betis ove sezone, dok je domaćin sedmi put osvojio bod u aktuelnom šampionatu.