Hladnokrvni Nkunku i mađarska kombinacija za preokret Lajpciga u trileru

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 19:49

Fudbaleri Lajpciga savladali su Verder Bremen rezultatom 2:1 u meču 32. kola Bundeslige.

S obzirom na to da je ranije tokom nedelje Štutgart remizirao sa Bajerom, igrači Verdera su znali da njihov ostanak u eliti nije matematički osiguran.

Čak i bod bi značio, ali domaćin je taj koji se pitao u prvom poluvremenu. Najbliže golu je prišao Timo Verner koji je pogodio prečku, dok je Dominik Sobolsaj pri kraju poluvremena zatresao stativu direktno iz kornera. Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na pauzu se otišlo bez golova.

U nastavku je Verder poveo u 70. minutu preko Leonarda Bitenkurta samo četiri minuta nakon što je gol poništen Kristoferu Nkunkuu.

Francuz je do kraja dobio svoju "osvetu". Igrao se 86. minut, gosti su već polako počinjali da slave obezbeđen opstanak, kada je Nkunku pronašao Orbana, a ovaj doneo izjednačenje.

Ni tu nije bio kraj, pa je njegov sunarednik Sobolsaj u šestom minutu nadoknade sačuvao ceo plen u Lajpcigu nakon što je ponovo Nkunku maestralno probio po levoj strani i praktično ga spojio sa golom.

Lajpcig je sa ovom pobedom stigao do trećeg mesta sa bodom više od Union Berlina. Verder je 12. sa pet bodova više od prvog ispod crte.