Hjuston u naletu, sunovrat Lejkersa

Izvor: RTS, 29.Jan.2014, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hjuston u naletu, sunovrat Lejkersa

U nastavku NBA lige LA Lejkersi su poraženi od najboljeg tima lige, Indijane sa 104:92 i pali na deobu poslednjeg mesta u Zapadnoj konferenciji. Niksi su porazili Boston sa 114:88, Vašington je iznanadio Golden Stejt 88:85, Memfis je razbio Portland 98:81, a pobedili su još Nju Orleans i Detroit. Košarkaši Hjustona su treći put pobedili San Antonio sa 97:90 i ostvarili četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica na domaćem terenu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
U trećem ovosezonskom slavlju Rokitsa nad teksaškim rivalom San Antonijom, Dvajt Hauard bio je najbolji u ekipi Hjustona sa 23 poena i 16 skokova. Terens Džouns dodao je 21 poen i devet skokova, a Džeremi Lin 18 poena i osam asistencija. Za Rakete nije igrao njihov najbolji strelac Džejms Harden zbog povrede levog palca.

Hjuston je u prvom poluvremenu gubio i sa 15 razlike, ali je zahvaljujući dobroj igri u trećoj četvrtini, kada je postigao 33 poena, uspeo da preokrene i povede. San Antonio je u poslednjem delu utakmice prišao na 88:90, ali su domaći poenima Hauarda i Lina uspeli da sačuvaju prednost.

Boris Dijao bio je najefikasniji u ekipi iz San Antonija sa 22 poena, a imao je i 11 skokova. Toni Parker dodao je 17 poena, a Tim Dankan 12 poena, 14 skokova i četiri blokade.

Indijana je u Los Anđelesu savladala Lejkerse sa 104:92 i ostvarila 35. pobedu u šampionatu u kojem je doživela samo devet poraza.

Lejkersi su, pak, pretrpeli 30. neuspeh u dosadašnjem delu prvenstva i sa skorom od 16 pobeda i 30 poraza zauzimaju pretposlednje mesto u Zapadnoj konferenciji, što im se nije dogodilo pune četiri decenije!

Slabiji od "jezeraša" na Zapadu u ovom trenutku samo je Sakramento koji ima pobedu manje i poraz manje od Lejkersa.

Do pobede u "Stejpls centru" Indijanu je predvodio Lens Stivenson sa 15 koševa, 14 skokova i šest asistencija. Zapaženu rolu u pobedničkom timu imali su još Dejvid Vest sa 19 i Roj Hibert sa 11 poena, ali i deset uhvaćenih lopti.

U poraženim Lejkersima svetle tačke bili su Španac Pau Gasol sa 21 košem i 13 skokova, Džodi Miks koji je ubacio, takođe, 21 poen i Kendal Maršal sa "dabl-dabl" učinkom - 11 koševa i 13 asistencija.

Košarkaši Njujorka pobedili su na svom terenu Boston sa 114:88 i ostvarili treću uzastopnu pobedu. Karmelo Entoni predvodio je Nikse do pobede sa 24 poena i devet skokova, a po 17 poena dodali su Džeremi Tajler i Džej Ar Smit.

Niksi su se tako "osvetili" Seltiksima za poraz od 41 razlike iz prošlog meseca (114:73).

U ekipi Bostona, koja je pretrpela šesti poraz u poslednjih sedam utakmica, Džef Grin bio je najefikasniji sa 14 poena, dok su Kris Džonson i Kris Hamfris dodali po 12 poena.

Košarkaši Memfisa pobedili su na gostujućem terenu Portland sa 98:91 i ostvarili sedmu pobedu u poslednjih osam utakmica.

Zek Rendolf predvodio je Grizlise do pobede sa 23 poena i 10 skokova, što je njegov 27. "dabl dabl" učinak u sezoni. Mark Gasol dodao je 15 poena i osam skokova, a Kortni Li 12 poena.

U ekipi Portlanda, koja je prekinula niz od pet pobeda na svom terenu, Lamarkus Oldridž bio je najbolji sa 27 poena i 16 skokova.

Nju Orleans je pobedio Klivlend sa 100:89 i zabeležio treću uzastopnu pobedu, Detroit je pobedio Orlando sa 103:87 i prekinuo niz od četiri poraza, Vašington je pobedio Golden Stejt sa 88:85, a za poraženi tim nije igrao srpski reprezentativac Nemanja Nedović.

Rezultati:

Klivlend - Nju Orleans 89:100

Detroit - Orlando 103:87

Njujork - Boston 114:88

Hjuston - San Antonio 97:90

Portland - Memfis 81:98

Golden Stejt - Vašington 85:88 i

L.A. Lejkers - Indijana 92:104

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.