Hjuston odbranio titulu u MLS-u

Izvor: B92, 18.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hjustona odbranili su titulu MLS lige. Oni su do titule došli pobedom nad Nju Inglandom od 2:1. Golove za novog-starog šampiona postigli su Džozef Ngvenja i Dvejn De Rosario. Hjuston se tako pridružio DC Junajtedu koji je 1996. i godinu dana kasnije takođe dva puta u nizu bio šampion. Meč za titulu MLS-a igran je na RFK stadionu u Vašingtonu.

Nju Ingland je vodio 1:0 na poluvremenu golom Tejlora Tvelmana u 20. minutu, ali prvo je Ngvenja izjednačio nakon sat vremena, a De Rosario je u 74. minutu postigao pogodak za titulu.

Ovo je bilo četvrto finale za ekipu Nju Inglanda i u svakom su bili poraženi, a prošle su ispali na penale.