Hetafe za pola sata slomio otpor Leganesa

Izvor: B92, 18.Jan.2020, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hetafea pobedili su na gostujućem terenu Leganes sa 3:0 u 20. kolu La Lige.

Strelci za gostujući tim bili su Leandro Kabrera u 12. minutu, Alan Nijom u 21. i Haime Mata u 33. minutu.

Prvo poluvreme donelo je sva tri gola, da bi u nastavku utakmice ritam značajno opao.

Ni jedna ni druga ekipa nisu dolazile do velikih šansi, te se rezultat nije menjao.

Završnica meča obeležena je crvenim kartonom za igrača Leganesa, Rubena Peresa.
Posle 20. kola Hetafe se nalazi na petoj pozciji, uz 33 boda, dok je Leganes na 19. stu s 14 bodova.

U sledećem kolu španskog prvenstva Hetafe će ugostiti Betis, dok će Leganes gostovati Atletiko Madridu.