Izvor: MozzartSport.com, 16.Jun.2020, 21:40

Hetafe nije ušao na važan voz uprkos igraču više tokom 75 minuta (VIDEO)

Viljareal upisao novi trijumf, ovoga puta protiv Majorke

Ne ide Hetafeu posle pauze, pa to ti je. Imao je tim iz predgrađa Madrida dobar raspored u prve dve utakmice, možda je mogao i do šest bodova, a na kraju će morati da se zadovolji samo sa jednim. Danas je Hetafeu gostovala Majorka, imao je domaći tim igrača više tokom 75 minuta i opet nije mogao da pobedi - 0:0.

Hetafe nije baš raspoložen posle nastavka sezone jer je u prošlom kolu poražen na gostovanju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Granadi iako je imao prednost, a večeras je već od 16. minuta imao igrača više. Ni to mu nije bilo dovoljno, a sve mu se otvorilo.

Prilična je to bila glupost fudbalera Espanjola Bernarda Espinoze koji je udario rukom igrača Hetafea i to bez lopte, sudija je to video i dodelio mu direktan crveni karton. To je u tom momentu značilo da će Hetafe imati 75, čak i 80 minuta igrača više i to na svom terenu protiv ekipe sa dna tabele.

Takve prilike se ne smeju propustiti. A Hetafe je to upravo učinio.

Naravno, imao je Hetafe terensku inicijativu, oko 70% vremena loptu u nogama, imao je 14 pokušaja naspram pet Espanjola, međutim Hetafe poslovično ima problem sa efikasnošću i to se opet videlo.

Radi se o tvrdom timu koji može mnogo da trči i da davi protivnika, ali i koji ne daje tako lako golove. Sada je to postalo kristalno jasno. Espanjol je izdržao sa igračem manje...

Viljareal je u prošlom kolu srušio Seltu u poslednjem momentu, a na meču kod kuće protiv Majorke malo je poranio sa golom pa je u 16. minutu preko Karlosa Bake stigao do prednosti.

Našao se sjani Baka na pravom mestu, ispratio je akciju i suštnski mu je preostalo samo da ćušne loptu u mrežu za prednost Viljareala na otvaranju utakmice. Posle toga je Žutoj podmornici bilo dosta lakše da igra.

Viljareal sada ima 44 osvojena boda i drži 7. poziciju, dok je Hetafe na 47 bodova i kocka celu sezonu ovakvim partijama kao što je bila ova večeras.