Het-trik asistencija Jovića protiv Stankovića – Terzić strelac u petardi Fiorentine VIDEO

Izvor: B92, 30.Apr.2023, 20:03

"Het-trik" asistencija Jovića protiv Stankovića – Terzić strelac u "petardi" Fiorentine VIDEO

Fudbaleri Fiorentine savladali su Sampdoriju rezultatom 5:0 u meču 32. kola Serije A.

Domaćin je u meč ušao sa tri utakmice bez pobede, te su se tako oprostili od šansi za plasman u jedno od evropskih takmičenja.

Za prekid takve serije im je došao idealan protivni, Sampdorija koju vodi Dejan Stanković i koja je trenutno na poslednjem mestu sa 10 bodova manje od prvog iznad crte.

Prvo poluvreme je prošlo u znaku dominacije "Viole" koja je uputila 12 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šuteva ka golu protivnika, ali je samo jedan zatresao mrežu. Igrao se drugi minut nadoknade kada je Gaetano Kastrovili postigao gol.

Pogodak u tom periodu igre je potpuno dotukao goste iz Đenove koji su u potpunosti pali u nastavku,

To je iskoristio Luka Jović koji je u drugih 45 minuta zabeležio čak tri asistencije. Prvo je u 62. sjajno probio i proigrao Dankana, a potom i četiri minuta kasnija Doda.

U međuvremenu je i Kuame u 76. povisio na 4:0 na asistenciju Amrabata.

Jović je svoj "het-trik" asistencija zaokružio u 88. minutu kada je pronašao svog sunarodnika Aleksu Terzića koji je samo minut kasnije ušao u igru.

Tačnije, srpski napadač je pokušao da predribla protivnika, ali je do te lopte prvi došao levi bek i postigao svoj gol za konačnih 5:0.

Fiorentina je trenutno osma sa 45 bodova, dok je Sampdorija poslednja sa samo 17.