Het-trik Votkinsa sa Škotima, remi Spartaka iz Trnave VIDEO

Izvor: B92, 23.Avg.2023, 20:41

Fudbaleri Aston Vile stekli su veliku prednost posle prve utakmice plej-ofa za ulazak u Ligu konferencija.

Oni su kao gosti u Edinburgu pobedili Hibernijan sa 5:0 (3:0).

Tako su izabranici trenera Unaja Emerija odradili veliki posao uoči revanša za sedam dana.

Junak meča bio je trostruki strelac, Oli Votkins koji je mrežu škotske ekipe zatresao u 17, 33. i 51. minutu.

Prvi gol postigao je udarcem glavom iz teške pozcije, a drugi na sličan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << način posle kornera za 0:2.

"Glavomet" je nastavio Leon Bejli u 42. minutu kada je povisio na 0:3 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, prvo je Votkins bio na pravom mestu u 50. minutu, postigavši het-trik.

Do kraja, u strelce se upisao i Daglas Luiz iz penala u 74. minutu za konačnih 0:5.

Na meču u Trnavi sastali su se Spartak i Dnjipro 1.

Nije bilo pobednika, susret je završen rezultatom 1:1 (0:0).

Bio je to pravi podvig ukrajinske ekipe koja je od petog minuta igrala sa desetoricom zbog isključenja Sarapija, da bi drzgi žuti minut pre kraja zaradio i Igor Kogut.

Kelvin Ofori je doneo prednost Spartaku u 55. minutu, ali je Dnjipro 1 izjednačio u 67. preko Oleksandra Pikhaljonoka.