Het-trik Vinisijusa, Real deklasirao Barselonu i odbranio titulu u Superkupu

Izvor: B92, 14.Jan.2024, 22:57

Fudbaleri Real Madrida su deklasirali Barselonu u Rijadu, rezultatom 4:1, u finalu Superkupa Španije.

Madriđani su tako uspeli da odbrane naslov šampiona ovog takmičenja i dođu do 21. trofeja u istoriji.

Gotovo sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Barselona je već u petom minutu mogla da dođe do prednost, kada se Robert Levandovski našao oči u oči sa Andri Luninom, ali je Ukrajinac odlično reagovao i odbranio njegov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << udarac.

Samo dva minuta kasnije usledila je kazna. Džud Belingem je proigrao Vinisijusa Žuniora, koji je bez problema matirao Injakija Penu za 1:0.

Proradila je "brazilska veza" u 10. minutu, kada je Rodrigo "na tacni" ostavio Vinisijusu loptu, a ovaj još jednom uspeo da se upiše u strelce za 2:0.

Posle samo 10 minuta igre, Barselona je bila u nokdaunu.

Pretili su Katalonci u nastavku meča preko Ferana Toresa i Roberta Levandovskog, ali nisu uspeli da umanje zaostatak, sve do 33. minuta, kada je Poljak sa ivice kaznenog prostora odlučio da oproba šut i matira golmana Reala za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena, Vinisijus Žunior je uspeo da dođe do het-trika, pošto je bio precizan sa bele tačke.

Penal je dosuđen zbog prethodnog faula Ronalda Arauha, koji je vukao protivničkog igrača u kaznenom prostoru. Zbog toga je zaradio žuti karton.

Usledio je nešto mirniji deo meča, sve do 64. minuta, kada je Rodrigo uspeo da pogodi za 4:1 i ispostaviće se tako stavi tačku na meč.

Da stvari budu gore po Barselonu, samo sedam minuta kasnije, Ronald Arauho je napravio novi faul, zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni, zbog čeka je Barselona ostala sa igračem manje do kraja meča.

Mogao je Real do ubedljivije pobede, ali šanse nisu iskoristili Džud Belingem i Brahim Diaz.

S obzirom da je sve bilo rešeno, sudijske nadoknade nije bilo, već je sudija odmah odsvirao kraj.

Real već 18. januara očekuje težak duel u Kupu Španije, gde gostuje gradskom rivalu Atletiku, a potom i 21. januara duel sa Almerijom u LaLigi.

Sa druge strane, Barselona gostuje trećeligašu Unionistasu, a potom i Real Betisu u šampionatu.