Het-trik Orsolinija – Bolonja danas dala koliko i od starta sezone

Izvor: B92, 01.Okt.2023, 14:43

Fudbaleri Bolonje pobedili su Empoli 3:0 u meču 7. kola Serije A u kojem je blistao trostruki strelac Rikardo Orsolini.

Bolonji je ovo bio već četvrti uzastopni meč na kojem nije primila gol i diči se najboljom odbranom u ligi do sada.

Niz nesavladivosti Bolonje krenuo je protiv Verone, nastavio se u mečevima sa Napolijem, Moncom, sada i sa Empolijem.

Bolonja je danas postigla isti broj golova koliko i za sve mečeve od početka sezone, u prethodnih šest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rundi Serije A.

Za tasko nešto isključivo je zaslužan jedan čovek - Orsolini.

Danas je bio njegov dan, danas je on plesao i pitao se za sve na terenu. Sve što je danas šutnuo ka golu - ušlo je u gol.

Najpre je majstorijom (sam sebi namestio loptu na volej) doneo 1:0 u 21. minutu, potom je krunisao lepu kombinaciju u 66, da bi tačku na sjajnu predstavu stavio u 92. minutu, za delirijum navijača.

Empoli nije imao šta da traži danas protiv vrlo raspoloženog tima i sjajnog Orsolinija.

U dosadašnjih sedam utakmica tim sa "Renato Dalare" primio je samo četiri gola - a dao je šest.