Het-trik Bovena – Vest Hem slavio posle dva meseca

Izvor: B92, 26.Feb.2024, 23:57

Fudbaleri Vest Hema slavili su na svom terenu protiv Brentforda (4:2), u poslednjem susretu 26. kola engleske Premijer lige.

Utakmicu je obeležio Džerod Boven, koji je upisao het-trik i tako trasirao put "čekićarima" ka prvoj pobedi još od 28. decembra.

Mrežu Brentforda najpre je zatresao u petom, a potom i u sedmom minutu, da bi Nil Mopaj u 13. minutu smanjio rezultat.

Već u 63. je iskoristio centaršut Kudusa, poklonio se i glavom savladao Flekena, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kompletirajući het-trik.

Usledio je i velemajstorski potez Emersona u 69. minutu, kojim je zapečatio trijumf domaćih.

Joan Visa je u 82. minutu dao kakvu takvu nadu gostima, da bi do poslednjeg sudijskog zvižduka, Areola, golman Vest Hema, bio prva figura, nesavladiva.

Vest Hem je osmi na tabeli sa 39 bodova, dok je Brentford 16. sa 25 poena.