Herta rutinski, Ajntraht slavio na teškom gostovanju, važna pobeda Verdera VIDEO

Izvor: B92, 30.Maj.2020, 17:26

U terminu od 15:30 odigrane su četiri utakmice 29. kola nemačke Bundeslige.

Bajer Leverkuzen slavio je u prvoj utakmici 29. kola u petak uveče, na gostovanju Frajburgu – 0:1 (0:0), golom Haverca u 54. minutu.

Nismo imali efikasno popodne u Bundesligi.

Herta je nastavila sa sjajnim rezultatima.

Plavo-beli su u Berlinu savladali Augzburg rezultatom 2:0 (1:0).

Vodeći gol na meču postigao je Dilrosun u 25. minutu.

Posle odbitka, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << natrčao je na loptu i odličnom fintom prevario golmana i defanzivce, posle čega nije imao težak zadatak da smesti loptu u mrežu.

Pobedu je potvrdio u 93. Pjontek.

Marko Grujić odigrao je ceo meč za Hertu.

Šalke nastavlja da tone i crnoj seriji ne vidi se kraj.

Verder je slavio u Gelzenkirhenu rezultatom 0:1 (0:1) i tako osvojio važna tri boda u borbi za opstanak.

Strelac jedinog gola bio je Leandro Betankur, koji je zatresao mrežu u 32. minutu.

Rašica ga je proigrao po levom krilu, Betankur je došao na 20 metara od gola i preciznim udarcem levom nogom smestio loptu u gornji levi ugao.

Miloš Veljković propustio je ovaj meč zbog žutih kartona.

Minimalnim rezultatom slavio je i Hofenhajm na gostovanju Majncu – 0:1 (0:0).

Prvo je u 27. minutu Suber promašio penal, tačnije slab udarac mu je odbranio golman Majnca Miler.

Ipak, u 43. minutu dolazi Hofenhajm do vođstva.

Samaseku je dugom loptom pronašao Bebua, koji se odlično izborio između dvojice defanzivaca i sa desetak metara je preciznim udarcem smestio loptu u donji desni ugao za vođstvo.

Ajntraht iz Frankfurta napravio je iznenađenje.

Slavili su na teškom gostovanju Volfsburgu – 1:2 (0:1).

Bas Dost bio je srušen u 26. minutu u kaznenom prostoru i sudija je svirao penal za Ajntraht.

Odgovornost je preuzeo Andre Silva i doneo je prednost gostujućoj ekipi.

Izjednačenje je stiglo u 58. minutu.

Desni bek Kevin Mbabu dobro je ispratio centaršut i bivši igrač Jang Bojsa zatresao je glavom mrežu za izjednačenje.

Ipak, Ajntraht pred kraj meča dolazi do pobede.

Posle sjajnog centaršuta Kostića u 85. minutu, Dost je glavom spustio na peterac, a na loptu je natrčao Kamada, koji postiže pobedonosni pogodak.