Izvor: B92, 04.Feb.2011, 19:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hemofarm " Zagreb (subota, 19h)
Košarkaši Hemofarma u subotu od 19 sati dočekuju ekipu Zagreba u 20. kolu NLB lige.
Farmaceuti' imaju skor 8-11, u prošloj rundi su izgubili sa 42 razlike od Olimpije i meč sa mravima' vrlo im je važan.
"Tražićemo i najmanju šansu da trijumfujemo. Odličan primer kako treba da igramo je meč sa Uniksom i verujem da to možemo da ponovimo. Zagreb ima mnogo iskusnih pojedinaca i veoma su nezgodan protivnik. Najbolji među njima su Žorić i Kasun", izjavio je Ivan Maraš.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
"Međutim, ne mislim da će se borba voditi samo u reketu, već ćemo morati da obratimo pažnju i na njihove bekove – pre svih Mulaomerovića i Simona. Važno je samo da odigramo jako kao kolektiv jer se to pokazalo kao odlična formula za pobedu”, dodao je Maraš.
Crnogorski internacionalac pozvao je i navijače da pomognu svom timu.
"Nadam se da će publika doći u velikom broju jer nas očekuje težak meč sa kvalitetnom ekipom Zagreba. Neće biti ni malo lako savladati ih, iako igramo na našem terenu”
U prvom delu sezone Zagrepčani su bili bolji od Hemofarma za samo tri poena 76:73, a 'mravi' su trenutno šesti na tabeli regionalnog takmičenja sa 11 pobeda i osam poraza.
Maraš: Biće teško protiv Zagreba
Izvor: Sportski Žurnal, 05.Feb.2011, 03:55
. Kako se kraj NLB lige približava Hemofarmu Štadi svaka naredna utakmica ima sve veći značaj. Poslednji trijumf u Jadranskoj ligi na parketu Milenijuma Vrščani su zabeležili pre više od dva meseca, tačnije 20. novembra kada su u 8. kolu savladali Nimburk.. Posle toga naređali su četiri poraza...














