Hej hoće meč sa Kličkom na Vembliju

Izvor: Blic, 14.Dec.2009, 22:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hej hoće meč sa Kličkom na Vembliju

Šampion WBA verzije u boksu, Britanac Dejvid Hej izjavio je da sanja meč sa vlasnikom WBC titule Ukrajincem Vitalijem Kličkom na Vembli stadionu.

Hej (29) je posmatrajući subotnju pobedu Klička nad Amerikancem Kevinom Džonsonom na poene, uveren da bi sledeće jeseni mogao da dobije Ukrajinca ako bi se spektakl odigrao u londonskom hramu fudbala.

"Vembli bi bio idealan za ovakvu borbu. Ako bi se izborili za tu lokaciju, to bi bila fantastična noć za britanski >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sport. Naravno, pre toga moram da pobedim Ruiza u šta ni ne sumnjam da će se dogoditi.

Kličko (38) je priznao da je već sada spreman za susret sa Hejom, smatrajući da bi publika uživala u borbi.

"Bilo bi vrlo interesantno boriti se protiv Heja. Ja sam spreman za njega, ali on pre toga mora da u aprilu pobedi izazivača Džona Ruiza. Želim mu puno sreće u tom meču. Možda bismo posle mogli da se sretnemo u borbi za ujedinjenje titula. Hoću Heja jer mislim da puno priča. Svetski je šampion u pričanju gluposti. Izgubio bi i protiv mene i protiv mog brata Vladimira", uveren je Vitalij Kličko, a piše britanski San.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.