Harnik vodio Štutgart do pobede u Frajburgu

Izvor: Blic, 17.Sep.2011, 00:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Štutgarta trijumfovali su sa 2:1 na gostovanju Frajburgu u prvom meču 6. kola Bundeslige.

"Švabe" je do pobede vodio dvostruki strelac Martin Harnik koji je sa dva lepa voleja savladao domaćeg golmana Olivera Baumana.

Austrijanac je doveo goste u vođstvo u 32. minutu, a početkom drugog poluvremena odličnu priliku da duplira prednost imao je i Zdravko Kuzmanović.

Ipak, što nije njemu pošlo za rukom, jeste Harniku u 73. minutu kada je efektnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pogotkom povisio na 2:0.

Najbolji strelac Frajburga Papis Demba Sise vratio je rezultatsku neizvenost u 85. minutu kada je smanjio na 2:1, a veliku priliku domaćinu da donese bod imao je Jendrišek u 89. minutu.