Izvor: B92, 03.Avg.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Harison zbog dopinga preskače Atinu
Američki atletičar Kelvin Harison, olimpijski šampion u štafeti 4x400 iz Sidneja, preskočiće Olimpijadu u Atini zbog dvogodišnje suspenzije koju mu je izrekla nacionalna antidoping agencija. Harison je bio pozitivan na zabranjenu supstancu modafinil na američkom šampionatu održanom juna prošle godine i to mu je drugi slučaj dopinga. Kazna je stupila na snagu 26. jula i važi za sva takmičenja.
Harisonu su poništeni svi rezultati postignuti nakon pozitivnog testa, a ugrožena mu je i zlatna medalja osvojena na prošlogodišnjem svetskom šampionatu.
Prvi put Harison je koristio nedozvoljena sredstva pre 11 godina na juniorskom nacionalnom prvenstvu.










