Izvor: Mondo, 05.Maj.2013, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Haos posle splitskog derbija
Navijači Hajduka nisu prisustvovali porazu svojih ljubimaca od Splita, ali su se posle meča u blizini stadiona i na njemu žestoko sukobili sa policijom, napadali prolaznike i vozilo Hitne pomoći.
Fudbaleri Splita pobedili su u nedelju prvi put Hajduka, trofejnijeg gradskog rivala, (2:1) i potpuno mu zakomplikovali borbu za plasman u Evropu kroz prvenstvo.
Meč je golovima odlučio Ante Erceg, a poraz ekipe Igora Tudora nije jedina stvar koja je zabrinula klupsko rukovodstvo.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
U neredima "Torcide" posle utakmice povređeno je devet policajaca i još neutvrđen broj navijača. Takođe, oštećeno je nekoliko automobila, a gađano je i vozilo Hitne pomoći!?
Policijska uprava splitsko dalmatinska saopštila je da je incident počeo napadom 500-600 navijača Hajduka na pripadnike organa reda. Meč je odigran na stadionu RNK Splita, čija je okolina posle utakmice postao bojište...
Letele su boce, kamenje i bengalke.
Navedeno je da su meta napada bili i građani koji su vozilima prolazili ulicom Hrvatske mornarice.
Navijači Hajduka nisu prisustvovali utakmici. Pratili su je van stadiona u znak protest zbog skupih ulaznica.
(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Thinkstock - ilustracija)
Haos u Splitu
Izvor: RTS, 05.Maj.2013
Gradski derbi hrvatskog prvenstva između Splita i Hajduka odigran u subotu, završio se incidentima. Ispred stadiona Splita, oko 700 navijača Hajduka, koji su bojkotovali utakmicu, sukobilo se sa policijom. Neredi su trajali dvadesetak minuta, povređeno je najmanje devet policajaca, a pričinjena...










