Izvor: N1 televizija, 26.Jul.2016, 15:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hamilton: Očekujem zatvoren kokpit
Zvanični F1 šampion Luis Hamilton rekao je da će prihvatiti i "oreol" i zatvoreni kokpit u slučaju da budu uvedeni
Ovo je zanimljiva izjava obzirom da je nedavno Britanac izjavio da bi "otkinuo oreol" sa bolida u slučaju da bude uveden.
"Dosta sam proučio pravila, regulacije i mislim da je za našu bezbednost to najbolje. Kod teških udesa, sa oreolom ili zatvorenim kokpitom, 70% je veća šansa da se spase vozaču život. Tu zaista nema šta da se doda", rekao je Hamilton.
Britanski vozač je priznao i to da se bunio u Mađarskoj zbog toga što je Niko Rozberg prošao kroz žute zastave u kvalifikacijama, ali da mu je žalba odbijena.










