Hamilton: Očekujem zatvoren kokpit

Izvor: N1 televizija, 26.Jul.2016, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamilton: Očekujem zatvoren kokpit

Zvanični F1 šampion Luis Hamilton rekao je da će prihvatiti i "oreol" i zatvoreni kokpit u slučaju da budu uvedeni

Ovo je zanimljiva izjava obzirom da je nedavno Britanac izjavio da bi "otkinuo oreol" sa bolida u slučaju da bude uveden.

"Dosta sam proučio pravila, regulacije i mislim da je za našu bezbednost to najbolje. Kod teških udesa, sa oreolom ili zatvorenim kokpitom, 70% je veća šansa da se spase vozaču život. Tu zaista nema šta da se doda", rekao je Hamilton.

Britanski vozač je priznao i to da se bunio u Mađarskoj zbog toga što je Niko Rozberg prošao kroz žute zastave u kvalifikacijama, ali da mu je žalba odbijena.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.