Hamilton: Nisam u ratu sa Alonsom

Izvor: B92, 10.Avg.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamilton: Nisam u ratu sa Alonsom



Vozač MekLarena Luis Hamilton izjavio je da nije "u ratu" sa klupskim kolegom iz Meklarena Fernandom Alonsom posle incidenta prošle nedelje na trci za Veliku nagradu Madjarske. Mladi Englez je priznao da aktuelni prvak Formule 1 Alonso nije pričao sa njim, ali da nije u ličnom sukobu sa Špancem.

"Želim da kažem da Fernando i ja poštujemo jedan drugog. Nismo pričali od nedelje, ali imamo korektan odnos", izjavio je novinarima 22-godišnji vozač. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Hamilton je dodao da su Alonso i on planirali da se nadju tokom odmora kada se završi sezona.

Incident se dogodio u subotu tokom treninga za Veliku nagradu Madjarske kada je Alonso zadržao Hamiltona na stazi u boksu, i tako ga omeo da ostvari bolje vreme. Španac je osvojio pol poziciju, ali je posle odluke Svetske automobilske federacije (FIA) vraćen na šesto mesto, a Hamilton je startovao sa prve pozicije.

Englez je pobedio u trci na Hungaroringu, drugo mesto je osvojio vozač Ferarija Kimi Raikonen, a treći je bio član BMV Zaubera Niko Hajdfeld.

Hamilton vodi u generalnom plasmanu Formule 1 sa 80 bodova, drugi je njegov klupski kolega Alonso, a treći je Raikonen.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.