Hamilton: Formulu 1 čeka težak put!

Izvor: RTS, 22.Jul.2015, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamilton: Formulu 1 čeka težak put!

Vozač Mercedesa Luis Hamilton izjavio je da posle smrti vozača Marusije Žila Bjankija Formulu 1 "čeka težak put". Bjanki je u utorak sahranjen u Nici, a komemoraciji su prisustvovali brojni vozači i čelnici Formule 1, kao i hiljade navijača.

Bjanki (25) je u petak umro od posledica povreda glave koje je zadobio tokom trke za Veliku nagradu Japana prošlog oktobra, kada je po velikoj kiši u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sumrak naleteo na vozilo koje je izvlačilo bolid Zaubera sa staze.
On je od tada bio u komi.
Aktuelni šampion Formule 1 Hamilton rekao je da je ta nesreća podsetila Formulu 1 sa kakvim opasnostima se suočavaju vozači.
"Za sve nas je bilo neverovatno teško oprostili se od Žila. Želeo bih da sam ga bolje poznavao, ali ono što sam znao o njemu je da je imao dobro srce, sjajan duh i sjajnu budućnost. Formulu 1 sada čeka težak put. Još jednom smo videli kakve su opasnosti našeg sporta, da bi to trebalo da se poštuje i da mi vozači kada uđemo u vozilo prihvatamo da postoji šansa za takve opasnosti", rekao je Hamilton, preneli su britanski mediji.
Hamilton je naveo da je napravljen napredak po pitanju bezbednosti i da zna da će Međunarodna automobilska federacija (FIA) preduzeti korake da se to pitanje i dalje unapređuje.
Izveštaj o Bjankijevoj smrti ima 396 strana, a u njemu su brojne preporuke, uključujući i uvođenje "virtuelnog sejfti kara", koji bi usporavao vozače kada su na stazi opasni uslovi za vožnju.
Istraga je pokazala da Bjanki nije uspeo dovoljno brzo da zakoči i udario je u vozilo koje je izvlačilo bolid Zaubera sa staze.
Hamilton je rekao da će misliti na Bjankija tokom predstojeće trke za Veliku nagradu Mađarske, ali i do kraja svoje karijere.
"Nosiću ga u svojim molitvama i mislima, ne samo u nedelju, već do kraja mojih vozačkih dana. Znam da bi on želeo da vozimo jako, kao što je on, pa ću to i uraditi", rekao je Hamilton.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Hamilton: Uvek ću misliti na Bjankija, Formulu 1 čeka težak put

Izvor: Blic, 23.Jul.2015, 12:44

Vozač Mercedesa Luis Hamilton izjavio je da Formulu 1 posle smrti vozača Marusije Žila Bjankija "čeka težak put"...Bjanki je sahranjen u Nici, a komemoraciji su prisustvovali brojni vozači i čelnici Formule 1, kao i hiljade navijača...Bjanki (25) je u petak umro od posledica povreda glave koje...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.