Hamburgeru bodovi protiv Verdera

Izvor: Press, 27.Jan.2013, 19:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamburger je zabeležio osmu pobedu ove sezone i nakon razočaravajuchih rezultata na startu sada je u prilici da se bori za izlazak na evropsku scenu. Verder je pretrpeo deveti poraz kojim je ostao u sredini tabele.

Srpski fudbalski internacionalac i član kluba iz Bremena Aleksandar Ignjovski proslavio je 22. rođendan na terenu, na meču Hamburgera i Verdera.

Ignjovski nije lepše mogao da otvori utakmicu pošto je posle njegove asistencije Lukimja u 9. minutu doveo Verder do prednosti. Međutim, nije se dugo čekalo na izjednačenje koje je u 23. minutu stiglo od Sona, da bi isti igrač u prvom minutu drugog poluvremena asistirao Aogu za potpuni preokret. U igrače Verdera se uvukla nervoza pa Ignjovski nije imao priliku da se razigra.

U 52. minutu je Aogo ovog puta bio taj koji je asistencijom uposlio Rudnevsa za ozbiljnu prednost HSV-a. Ipak, samo dva minuta kasnije Sokratis je posle asistencije Selasija smanjio na 3:2 tako da je Verder imao više od pola časa vremena da dođe do remija.

To se ipak nije dogodilo. Ignjovski je bio jedan od najzapaženijih na terenu što može da raduje i selektora Sinišu Mihajlovića pred nastavak kvalifikacija za SP u martu. Verder u Bundesligi naredni meč igra 1. februara kada dočekuje Hanover.
Fudbaleri minhenskog Bajerna zadržali su osam bodova prednosti nad drugoplasiranim Bajerom iz Leverkuzena pošto su večeras kao gosti savladali ekipu Štutgarta sa 2:0, u preostaloj utakmici 19. kola nemaccke Bundes lige.

Nakon miroljubivog prvog poluvremena, Bajern je zaigrao angažovanije u nastavku, pa je pred 60.000 gledalaca zasluženo izborio 15. pobedu ove sezone golovima Mandžukića i Milera.