Hamburg petardom pregazio Nirnberg

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Okt.2013, 18:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamburg je pobedio u gostima Nirnberg sa 5:0, u prvoj nedeljnoj utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.
(FOTO: Kiker.de)
Gostujuća ekipa je povela u 17. minutu golom Rafaela van der Varta, da bi u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrala domaćina.
Pijer-Mišel Lasoga postigao je tri gola za osam minuta, u 59, 62. i 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Tolgaj Arslan u 74. minutu.
Hamburgu je ovo prva pobeda posle tri utakmice i trenutno se nalazi na 14. mestu sa osam bodova, dok je Nirnberg i dalje bez pobede, u osam prvenstvenih utakmica osvojio je samo pet bodova i nalazi se na 16. mestu Bundeslige.
Semafor osmog kola Bundes lige:
Nirnberg – Hamburg 0:5 (Van der Vart 17, Lasoga 59, 62, 67, Arslan 74)
Frajburg – Frankfurt 1:1 (Hofler 84 – Ginter (ag) 64)
Majnc – Hofenhajm 0:2 (Foland 14, Firmino 22)
Menhengladbah – Dortmund 2:0 (Kruze 81. jedanaesterac, Rafael 86)
Šalke – Augzburg 4:1 (Boateng 16. jedanaesterac, Salaji 28. i 78, Mejer 86 – Molders 10)
Štutgart – Bremen 1:1 (Harnik 5 – Petersen 37)
Volfzburg – Braunšvajg 0:2 (Belarabi 31, Kumbela 86)
Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen 1:1 (Sem 31 – Kros 30)