Izvor: MozzartSport.com, 07.Jan.2021, 20:35

Gužva u vrhu Super lige: Fenerbahče trećom uzastopnom pobedom skočio na drugo mesto

U Istanbulu pala Alanja, jedno od najprijatnijih iznenađenja sezone - 2:1 (1:0)

U finišu prošle sezone šampionska trka u Super ligi svedena je na dva tima - Bašakšehir i Trabzon. Međutim, nakon gotovo polovine aktuelne sezone, može se reći da će ove godine kandidata biti mnogo više, baš kao ranije. Iako su pomenuti klubovi, Bašakšehir i Trabzon imali nešto lošiji start, trka će i te kako biti zanimljiva, jer su se sva tri istanbulska giganta trgla i trenutno su >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u vrhu. Galatasaraj je doduše posle slabijeg ulaska u 2021. trenutno peti, Bešiktaš je prvi, a Fenerbahče posle trijumfa nad Alanjom u poslednjem meču 17. kola (2:1) odmah iza Orlova, na drugom mestu.

Dosta promenljivo je igrala ekipa Erola Buluta na startu sezone, ali je večeras uspela da slavi protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja sezone i upiše treću uzastopnu pobedu, kojom je preskočila Galatasaraj, ali i večerašnjeg rivala na tabeli. Alanja je s druge strane, posle obećavajuće starta, upala u krizu, pošto joj je ovo bio treći poraz na poslednjih utakmica.

Ipak, treba istaći da su gosti izgledali sasvim solidno na stadionu Šukru Saračoglu. Imali su gotovo tri četvrtine vremena loptu u posedu, čak 18 udaraca ka golu rivala, ali je Fener imao idealan početak utakmice i ruku na srce malo sreće. Jer utisak je da je kod vodećeg pogotka istanbulskog tima u 12. minutu Sinan Gumuš imao nameru da centrira, a ne pogodi dalju ugao Marafoninog gola.

Mogao je domaćin da duplira prednost u 67. minutu, ali je priliku sa bele tačke propustio Ener Valensija. Međutim, uloge tragičara spasao ga je Dimitrios Pelkas samo četiri minuta kasnije preciznim udarcem unutar kaznenog prostora rivala nakon organizovane akcije Fenera.

Doskorašnji napadač Fiorentinu, Kuma Babakar, uneo je neizvesnost desetak minuta pre kraja meča, pošto je svoju priliku sa bele tačke uspeo da iskoristi, ali Alanja nije imala snage da se potpuno vrati u meč.

TURSKA 1 - 17. KOLO