Izvor: Vesti-online.com, 24.Mar.2014, 17:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gudelj čuva AZ na evropskom kursu!
Srpski internacionalac postigao drugi gol u pobedi nad Cvoleom.
Strelac: Nemanja Gudelj
Liga Evrope se osladila Nemanji Gudelju i družini iz AZ-a, pa su u Alkmaru rešeni da se izbore za pravo da se i naredne sezone takmičenje u "drugoj kontinentalnoj ligi". Pretnja zvana PEC Cvole precrtana je sa dva brza gola za miran san tokom naredne nedelje - 2:1 (2:1).
Sve je bilo gotovo za 14. minuta pošto je toliko trebalo domaćem timu da dva puta zatrese >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << protivničku mrežu i obezbedi sebi nedostižnu prednost. Led je već u šestom minutu probio Stiven Berghujs, da bi u u 14. Nemanja Gudelj iskoristio katastrofalnu postavku poslednje linije gostiju. AZ je "na silu" uterao loptu u srce kaznenog prostora, a Gudelj se našao tamo gde je trebalo i reagovao – onako kako je trebalo.
Mustafa Semjak je u finišu drugog poluvrena vratio PEC u život, ali se AZ odmah sabrao i ponovo preuzeo kontrolu nad igrom, pa je mogao i do ubedljivije pobede, ali Amerikanac Aron Johanson nije bio uspešan sa bele tačke. AZ je tako ostao na sedmom mestu na tabeli, sigurnih šest koraka ispred baš današnjeg protivnika.
Nastavak na Vesti-online.com...













