Gudelj asistent u pobedi Sevilje – sudija svirao kraj kad je protivnik postigao gol VIDEO

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 20:46

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Valjadolid sa 3:0, u utakmici 34. kola španskog prvenstva.

Ko zna kako bi se ova utakmica odvijala do kraja da nije bilo bizarne scene u finišu prvog poluvremena koje je okončano bez golova.

Serhio Eskudero je natrčao na odbijenu loptu i šutirao, pa čak i postigao gol. Međutim, glavni arbitar je pre nego što je udarac upućen odsvirao kraj.

Nastao je opšti metež na terenu, ali je sudija ostao pri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svojoj odluci.

U nastavku je Sevilja povela golom Rafe Mira u 50. minutu, a prednost je udvostručio Papu Gomes u 79. minutu na dodavanje Nemanje Gudelja.

Konačan rezultat postavio je Hesus Korona u trećem minutu nadoknade vremena.

Sevilja je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno 13. u ligi, zauzima 10. mesto na tabeli sa 47 bodova i ima bod manje od Đirone na sedmom mestu koje vodi u Ligu konferencija.

Valjadolid je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 19. u prvenstvu i 17. je na tabeli sa 35 bodova, bodom manje od Hetafea koji je na 18. mestu prvi u zoni ispadanja.