Grupa B: Inter - PAO (1.00h, TVB92)

Izvor: B92, 26.Nov.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grupa B: Inter - PAO (1.00h, TVB92)

Fudbaleri Intera dočekuju Panatinaikos u 5. kolu Grupe A Lige šampiona (1.00h, snimak na TVB92), a trener 'nerazura' Žoze Murinjo kaže da oprez nije na odmet.

"Moramo da zaboravimo na trijumf nad Juventusom (1:0) jer iz iskustva znam da koncentracija popušta posle tako velikih mečeva. Zato moramo biti dodatno pažljivi. Istina je da nam je remi dovoljan za prolaz, ali utakmica je svejedno važna i ne smemo da grešimo. Bitno je da budemo pribrani", izjavio je portugalski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stručnjak.

"Panatinaikos ima dobrog trenera (Henk ten Kate) i njegova je zasluga što igraju vrlo organizovano. Poštujem Grke, ali želim da trijumfom obezbedimo prvo mesto u grupi i da na miru čekamo osminu finala", rekao je Murinjo.

Bivši menadžer Čelsija veruje da će PAO, uz Inter, biti drugi tim koji će proći u osminu finala.

"Moje mišljenje je da Panatinaikos ima najviše pansi za prolaz, pogotovo ako nama uspeju da 'otkinu' bod. Ne plašim se da kažem da smo bolji tim od njih, a i grčko prvenstvo je daleko po kvalitetu od italijanskog. Ipak, sve je moguće u fudbalu i ja poštujem PAO".

Desni bek Intera Maikon takođe ima visoko mišljenje o narednom rivalu.

"Oni su napadačka ekipa, protiv Verdera su u gostima odigrali sjajno i uspeli su da pobede. Verovatno će i protiv nas imati isti pristup. Protiv Anortosisa (3:3) nismo imali svoj dan, vrlo je teško trijumfovati kada primite tri gola. Mislim da ćemo protiv PAO-a ispraviti propušteno", kaže Brazilac.

Uz Žulija Cezara, Ibrahimovića i Zanetija, Maikon je standardan u timu Intera i tako se svrstao u kategoriju "nezamenjivih". Insituciju "nedodirljivih" Murinjo je uveo još dok je bio na kormilu Čelsija, ali 27-godišnji Brazilac je skroman.

"Ne smatram se nezamnejivim. Jedino se trudim da odradim sve postavljene zadatke najbolje što mogu i srećan sam što redovno igram".

Rumun Kristijan Kivu neće igrati zbog povrede kolena.

Panatinaikos je posle 11. kola četvrti na tabeli Grčke lige sa 19 bodova. U Ligi šampiona grci su pre tri nedelje deklasirali Verder na Vezeru (3:0), a i u okršaju sa Interom priželjkuju sličan ishod.

"Očekujem da meč bude sličan onom iz Atine (Inter dobio 2:0), samo sa drugačijim epilogom. Nismo imali sreće tada, igrali smo bolje od Intera, pogodili smo stativu i promašili još nekoliko prilika. Oni su imali ukupno tri šanse i dali su dva gola. Izaći ćemo na San Siro i boriti se kao ludi kako bismo ostvarili povoljan rezultat. Ovaj meč nam mnogo znači", izjavio je Henk ten Kate, trener PAO-a.

Za Atinjane neće igrati Brajs Mun i Klejton, ali se vraćaju Karagunis i Žilberto

Anortosis - Verder (20.45)

Fudbaleri Verdera nastojaće da pobedom u Nikoziji nad Anortozisom priđu vrlo blizu plasmanu u drugu fazu takmičenja. Dobra vest za trenera Tomasa Šafa jeste najverovatniji povratak u tim Sebastijana Beniša i Klemensa Frica. Oni su se oporavili od povrede butine, ali još nije 100% sigurno da će igrati

"Videli smo kako mi je mišić reagovao na trčanje. Nije bilo problema, osećam se veoma dobro. Ipak, još nije sasvim izvesno da ću biti u sastavu", rekao je Beniš, 191 cm visoki levi bek.

Slićnu izjavu dao je 27-godišnji Klemens Fric.

"Trenirao sam bez ikakvih poteškoća i drago mi je što ću ponovo moći da pomomgne saigračima. Prvi deo sezone nije mi protekao kako sam priželjkivao i nadam se da će drugi biti neuporedivo bolji".

'Zeleno-beli' su poslednji u grupi B sa tri boda, ali i samo dva boda zaostatka u odnosu na drugoplasirani Anortosis. Za vikend su izgubili od Hamburga sa 2:1 i u Bundesligi su dobili samo dve od poslednjih osam mečeva. Nalaze tek na devetoj poziciji na tabeli.

Kapiten Frank Bauman je upravo na duelu sa HSV-om pogođen baterijom mobilnog telefona u bradu, ali to ga neće sprečiti da zaigra na stadionu Antonis Papadopulos.

"Bilo je vrlo bolno, ali ni u jednom trenutku nisam pomišljao da ne igram protiv Kiprana".

Tomas Šaf smatra da je pred njegovom ekipom imperativ pobede.

"Moramo da trijumfujemo, a za to je potrebno da budemo disciplinovani u igri. Nadam se da ćemo odigrati na višem nivou nego protiv Hamburga. Svašta je moguće u fudbalu, većina je mislila da će Anortosis biti na dnu tabele, ali oni su pokazali da su dobar tim sa iskusnim igračima".

Anortosis je prvi u Kiparskoj ligi sa 25 bodova, a zabeležili su četiri trijumfa u nizu (Apolon, ALKI, E.N.P, APOP). U Ligi šampiona su dobili PAO i uzeli po bod Verderu i Interu. Golove na poslednjem meču dali su Frusos i Savio.

Golman Arijan Bekaj verovatno se vraća u tim posle povrede.

"Sjajna novost je povratak Arijana Bekaja koji je uobičajeno trenirao sa timom i verovatno će nastupiti protiv Verdera", piše na zvaničnom veb-sajtu Anortosisa.

Trener Kiprana Temuri Kecbaja zadovoljan je nastupima svog tima u Ligi šampiona.

"Pred nama je veliki meč, ne samo za Anortosis, nego i za kiparski fudbal. Srećan sam što smo posle četiri runde i dalje u kombinaciji za prolaz u drugu fazu. Već sada možemo reći da smo nadmašili svoje mogućnosti, za sve što smo postigli bio je potreban ogroman napor svih u klubu, kao i vera u sebe mojih fudbalera", kaže 40-godišnjak.

Treninge su propustili Grk Trajanos Delas zbog nevolja sa butinom, kao i Paolo Kosta zbog prehlade. Oni će najverovatnije biti u sastavu, ali je napadač Sedrik Bardon pod velikim znakom pitanja.

Tabela:

1. Inter 4 2 2 0 (7:4) 8

2. Anortosis 4 1 2 1 (6:5) 5

3. Panatinaikos 4 1 1 2 (6:7) 4

4. Verder Bremen 4 0 3 1 (3:6) 3

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.