Izvor: B92, 07.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grupa 9: Inzagi demolirao Vels!
Reprezentacija Italije pobedila je Vels sa 4:0 u kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Evropsko prvenstvo u fudbalu koje će se sledeće godine održati u Portugalu.
"Azuri" su u subotu rasturili Gigsa i društvo na San Siru u Milanu, i tako zantno umanjili, i one male, teoretstke šanse za odlazak naše reprezentacije na EP.
Posle relativno izjednačenog prvog poluvremena, koje završeno bez golova, Italijane je do pobede odneo fenomenalni Filipo Inzagi, koji je postigao het >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trik, i tako prekinuo dvogodišnji golgeterski post u plavom dresu.
Sve do 59.minuta, Velšani su imali egal utakmicu, sa pasnim kontranapadima, ali je onda, Inzagi, posle stative Vijerija, ubacio loptu u mrežu, i krenuo da (se) igra... Sledeći gol postigao je četiri minuta kasnije, a treći već u 70.minutu.Poslednji gol za Azure dao je Del Pjero sa bele tačke.
Fudbalska reprezentacija Finske savladala je u subotu kao gost selekciju Azerbejdžana sa 2:1, u kvalifikacionoj utakmici Grupe 9 za Evropsko prvenstvo 2004. godine. Strelci za Finsku bili su Temu Tainio u 52. i Mika Nurmela u 76. minutu, a jedini gol za domaći tim postigao je Faruk Ismailov u 89. minutu.Inače, Azerbejdžan je od 42. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je zbog grubog starta isključen Tarlan Ahmedov.
TABELA GRUPE 9
1. Italija 6 utakmica - 4 1 1 12 3 13 bodova
2. Vels 6 4 0 2 10 6 12
3. Finska 7 3 0 4 8 9 9
4. Srbija i Crna Gora 6 2 2 2 7 8 8
5. Azerbejdžan 7 1 1 5 5 16 4
PREOSTALE UTAKMICE:
10.Septembar
Vels - Finska
SCG - Italija
11.Oktobar
Italija - Azerbejdžan
Vels - SCG





