Izvor: MozzartSport.com, 08.Jul.2020, 20:10

Grosicki kao mozak operacije, VBA jaše na vrhu Čempionšipa (VIDEO)

Derbi nije dobro prošao u Birmingemu - 2:0

Brentford je uneo pomenju u vrhu tabele Čempionšipa, ali za sada VBA ne oseća pritisak pa je danas odradio maksimalan posao i to protiv prilično snažne ekipe Derbi Kanutija. Tim iz Birmingema uspeo je da savlada Ovnove sa 2:0 (1:0) i da opet zasedne na vrh tabele.

Uspeo je VBA da dođe do gola na vreme, strelac je bio Djnagana u 11. minutu utakmice, a do toga je došlo najviše zbog fenomenalnog Kamila Grosickog.
On je poslao prelepu loptu u prostor, Djangana je to veoma dobro iskoristio, postigao gol od stative i skinuo pritisak na pleća Albiona.

Sa tim rezulatom se i otišlo na odmor, pa je VBA u nastavku jurio drugi pogodak kojim bi praktično rešio meč. I do njega je došlo u 77. minutu.

Nije to bila neka uigrana akcija, već klasičan korner posle kog je O´Šej fantastično odreagovao i glavom je poslao loptu u mrežu kod prve stative.

Sada VBA ima 80 osvojenih bodova što je dovoljno za prvo mesto. Lids ima dva boda manje, ali i utakmicu manje u odnosu na VBA.