Izvor: MozzartSport.com, 15.Jan.2021, 21:35

Grojter Firt nastavio sa spoticanjem u trci za Bundesligu

Paderborn odneo bod sa teškog gostovanja

Nakon poraza od Karlsruea (2:3) u prethodnom kolu, Grojter Firt je ispustio bodove i protiv Paderborna koji je u okviru 16. kola uspeo da odnese bod sa neugodnog gostovanja (1:1) i rivala odalji od mesta koje vodi u Bundesligu.

Domaćin je idealno otvorio susret. Posle nekoliko kratikih dodavanja na sredini terena u 8. minutu, duga lopta stigla je do Davida Rauma na levom boku, a on je fenomenalnim centaršutem uposlio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Sebastijana Ernsta koji je glavom sa druge stative poslao loptu u mrežu.

Vođstvo Grojter Firta trajalo je do 24. minuta kad je Sven Mičel iskoristio konfuziju rivala posle izvedenog auta. Oduzeo je loptu, oslovodio se čuvara i poslao asistenciju Krisu Furihu kroz šumu nogu. Nemački ofanzivac promenom noge je ujedno i izbacio čuvara iz igre, a potom udarcem sa oko 12 metara doneo izjednačenje.

Svesni da ih svaki prosuti bod značajno udaljava od plasmana u elitu fudbaleri domačina su sve snage podredili ofanzivi i napadu na ceo plen, ali nisu uspeli da drugi put na utakmici pronađu put do Cingerleove mreže. Remijem u gostima Paderborn je četvrti međusobni susret završio neporažen i tako nastavio niz koji traje od septembra 2015. godine.

Grojter Firt posle 16 kola ima osam pobeda i po četiri remija i poraza, dok je Paderborn uz četiri nerešene utakmice ostvario polovičan učinak i po šest trijumfa i poraza.

Takođe večeras, snage su odmerili Vircburger i Braunšvajg, a duel je završen bez pogodaka.