Grizman, Mesi, Suares – Dmitrović nemoćan protiv Barselone

Izvor: B92, 19.Okt.2019, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselona pobedili su na gostovanju Eibar 3:0, u devetom kolu La Lige.

Iazbranici Ernesta Valverdea ostvarili su petu pobedu zaredom u svim takmičenjima, čime su još jednom potvrdili da se nalaze u sjajnoj formi.

Tandem Mesi, Suares, Grizman bio je najzaslužniji za šestu pobedu katalonskog giganta u domaćem šampionatu.

Grizman je u 13. minutu iskoristio odbranu Eibara i udarcem u bliži ugao savladao Dmitrovića. Srpski golman uspeo je da zakači >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << loptu, ali sprečio vođstvo Barse.

Do drugog gola čekalo se skoro pedeset minuta. Šampion Španije izveo je sjajnu akciju, lopta je na kraju stigla do Mesija koji je lako poslao loptu iza leđa golmana reprezentacije Srbije.

Samo osam minuta kasnije na semaforu je bilo 0:3. Ovoga puta je Mesi pokazao nesebičnost i u situaciji jedan na jedan odlučio je da doda loptu do Suaresa, koji je lako sproveo loptu u prazan gol.

Eibar se nalazi na 14. mestu sa devet bodova, dok je Barselona sada prva sa 19.