Grid momci umesto devojaka u Monaku

Izvor: B92, 24.Maj.2015, 18:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grid momci umesto devojaka u Monaku

Zanimljiva scena viđena je pre starta za Veliku nagradu Monaka, kada su umesto devojaka brojeve vozača na startnom poretku držali momci.

Poslednjih meseci mnogo se pričalo o tome da bi ’grid’ devojke trebalo ukinuti, a tradicija je prekinuta na ulicama Monte Karla.

Mnogi smatraju da je angažovanje devojaka da stoje uz bolide na startu zastarela tradicija i da šteti reputaciji Formule 1 kao porodičnog sporta.

Iznenađujuće, na društvenim mrežama >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pozdravljeno angažovanje muškaraca za tu ulogu, a za sada nema informacija zbog čega je odlučeno da se baš u Monaku odustane od ustaljene prakse.

Ipak, to je korak u pravom smeru, gde će biti potpuno normalno da se vidi i muško i žensko osoblje timova uz vozače na startu.

Na trci za Veliku nagradu Monaka trijumfovao je vozač Mercedesa Niko Rozberg posle kontroverznog finiša.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.