Izvor: MozzartSport.com, 04.Dec.2021, 00:16

Granada dala bod Alavesu, pa mu ga ekspresno oduzela (VIDEO)

Crveno-beli preskočili goste na tabeli – 2:1

Uzimala – davala! Ali, neće navijači Granade zameriti svojim ljubimcima što su se tako surovo poigrali i sa njihovim nervima i sa nadama Alavesa.

Imala je Granada dugo vođstvo u svojim rukama, a onda je desetak minuta pre kraja autogolom „ponudila“ Alavesu bod. I taman kada se tim iz Vitorije ponadao da će neporažen otići sa Karmenesa, domaćin je poručio da se samo šalio. Golom Arijasa u 86. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << crveno-beli su došli do pobede, tek treće u ovih 16 kola Primere – 2:1.

Što je najbitnije, Granada je ovom pobedom preskočila Alaves na tabeli i makar neko vreme će lakše disati. A, gosti i te kako imaju za čim da žale.

Uspela je Granada da povede u ranoj fazi meča i to koliko joj je prijalo zbog rezultata na semaforu, toliko nije godilo njenoj igri, jer je vrlo brzo konce prepustila Alavesu. Tim iz Vitorije je zaista bio bolji rival u većem delu meča. Ispromašivali su se plavo-beli, pogotovo će Hozelua boleti glava, jer je propustio dve kolosalne šanse da izjednači rezultat.

Na kraju čak nije Alaves doneo samom sebi izjednačenje, već je defanzivac domaćeg tima Abram u želji da izbaci centriranu loptu, pogodio svoju mrežu. Obično u takvim situacijama se momentum potpuno preokrene i bilo bi logičnije da je gost pojurio, pa i stigao tri boda, ali ove večeri su sve zvezde definitivno bilo na Granadinoj strani.

Kod kornera u 86. minutu umalo tragičar Abram je bio najviši u skoku, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila stativu, poput mungosa je reagovao Santijago Arijas, uklizao na petercu i poslao fudbal u mrežu. Gol vredan pobede, gol vredan najzad malo slavlja u Granadi.