Gomis umesto povređenog Riberija

Izvor: B92, 06.Okt.2009, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gomis umesto povređenog Riberija

Selektor fudbalske reprezentacije Francuske Remon Domenek pozvao je u nacionalni tim Bafetimbija Gomisa umesto povređenog Franka Riberija.

Riberi je otpao sa spiska zbog povrede levog kolena, a Gomis, fudbaler Olimpika iz Liona, pozvan je za kvalifikacione mečeve sa Farskim Ostrvima i Austrijom, kojima Francuska završava ciklus kvalifikacija za Mundijal 2010. godine u Južnoj Africi.

Gomis je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pozvan u nacionalni tim zbog odličnih igara u dosadašnjem delu sezone i sedam postignutih golova u dresu Olimpika. Napadač je do sada četiri puta nastupio za reprezentaciju 'trikolora' i postigao dva gola.

Selektor Domenek takođe neće moći da računa ni na igrača Bordoa Joana Gurkufa, koji je povredio butni mišić, a pod znakom pitanja je i nastup napadača Tjerija Anrija zbog problema sa preponama.

Francuska će 10. oktobra dočekati Farska Ostrva, a četiri dana kasnije i selekciju Austrije. 'Trikolori' zauzimaju drugo mesto na tabeli Sedme grupe sa 15 bodova, četiri manje od vodeće Srbija koja u subotu dočekuje Rumuniju, a potom gostuje Litvaniji. Ukoliko 'Orlovi' zabeleže bar jedan trijumf obezbediće direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, koje se igra od 11. juna do 11. jula 2010. godine.

Tabela:

Srbija 8 6 1 1 16:6 19

Francuska 8 4 3 1 10:8 15

Austrija 8 3 2 3 11:11 11

Litvanija 8 3 0 5 7:8 9

Rumunija 8 2 3 3 9:12 9

F.Ostrva 8 1 1 6 4:12 4

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.