Golman Čelsija u Vojvodini

Izvor: B92, 07.Jul.2013, 20:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golman Čelsija u Vojvodini

Matej Delač (1992. godište) golman engleskog Čelzija, novo je pojačanje Vojvodine. On u novosadski klub dolazi kao pozajmljeni igrač, na godinu dana.

Vojvodina neće imati finansijskih obaveza, jer njegovu platu i dalje pokriva Čelzi.

Delač ima hrvatski pasoš, a rođen je u Bosni, u Gornjem Vakufu. On će u ponedeljak obaviti preglede u Novom Sadu, a zvanično predstavljanje očekuje se za nekoliko dana.

Transfer je započeo i završio Mateja Kežman, sa svojim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saradnicima. Kežman, koji je od nedavno u Upravi Vojvodine, kontaktirao je Romana Abramoviča, tražeći mladog golmana.

Kežman je vlasniku Čelsija i rukovodiocima iz njegovog menadžmenta objasnio da se pravi projekat ’’Nova Vojvodina’’, da je FK Vojvodina treći klub po uspešnosti u Srbiji i da sledeće godine slave 100 godina postojanja.

U dogovoru sa predsednikom Balšom Boturovićem, marketing Vojvodine će poslati ponudu Čelsiju da ove sezone bude odigran prijateljski meč u Novom Sadu.

“Dugo pratimo ovog talentovanog golmana. Dovodimo ga da pojača konkurenciju među stativama. Projekat ’’Nova Vojvodina’’ je započet i verujemo da ćemo napraviti sjajan tim, kojeg će predvoditi mlad i ambiciozan trener. Biće još puno novina u Vojvodini i nadamo se da će naš stadion već u revanšu protiv Maltežana biti ispunjen do poslednjeg mesta”, istakao je Kežman.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kežman sarađuje sa Abramovičem: golman Čelsija stiže u Vojvodinu

Izvor: Blic, 07.Jul.2013

Golman Čelsija Matej Delač čuvaće naredne sezone mrežu Vojvodine kao pozajmljen igrač, a njegov dolazak u Novi Sad je plod saradnje novog člana uprave "lala" Mateje Kežmana sa "plavcima"...Dvadesetogodišnji Delač ima hrvatski pasoš, rođen je u Bosni u Gornjem Vakufu i u ponedeljak će obaviti...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.