Golčina presudila Čelsiju, Kejn spasao Totenhem

Izvor: B92, 08.Apr.2023, 17:59

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Čelsi rezultatom 1:0, u 30. kolu Premijer lige.

Gol odluke viđen je u 31. minutu, kada je Mateus Njunjes sjajnim volej udarcem savladao Kepu Arisabalagu.

"Vukovi" su ostvarili prvu pobedu posle četiri utakmice i sada su 12. na tabeli, poziciju ispod "plavaca", koji imaju osam poena više.

Ova utakmica nije obilovala prilikama, Čelsi je imao veći posed lopte, ali ne i konkretnu šansu da stigne bar do boda.
Frenk Lampard nije na najbolji način debitovao kao privremeni menadžer tima sa Stamford Bridža, koji je daleko od plasman u evropska takmičenja naredne sezone.

Fudbaleri Totenhema pobedili su Brajton rezultatom 2:1.

Naročito lep pogodak bio je od Sona u 10. minutu, kada je sa distance pogodio dalji ugao Stila.

Vođstvo "pevaca" trajalo je do 34. minuta, kada je Dank postigao gol i izjednačio rezultat.

Sredinom drugog dela, menadžeri oba tima, Stelini i De Zerbi su zbog verbalnog sukoba zaradili isključenja.

Spasilac domaćih po ko zna koji put bio je Hari Kejn u 79. minutu utakmice.

Totenhem je peti na tabeli sa 53 boda, tri manje od Njukasla i Mančester junajteda, koji imaju i meč manje. Brajtonova serija dobrih rezultata je prekinuta i ovaj tim je sedmi sa 46 poena.

Spomenuti Njukasl je posle preokreta savladao Brentford na gostovanju rezultatom 2:1.

Toniju je u 30. minutu promašio penal za domaće, ali je u prvom minutu nadoknade prvog dela meča stigao da se ispravi – iz jedanaesterca.

Raja je u 54. minutu postigao autogol, da bi Isak sedam minuta kasnije doneo sva tri boda "svrakama".

Fulam je bez Aleksandra Mitrovića poražen od Vest Hema na svom terenu rezultatom 1:0.

Saša Lukić je čitavu utakmicu proveo na klupi, a jedini (auto)gol viđen je u 23. minutu, kada je Rid savladao sopstvenog golmana Lena.

Kao gost rezultatom 1:0 slavio je i Bornmut kod Lestera, a Biling je bio taj koji je u 40. minutu iskoristio grešku u dodavanju Medisona i postigao gol.

Na kraju, Aston Vila je pobedila Notingem Forest sa 2:0, a golove su postigli Traore u 48, odnosno Votkins u 95. minutu.