Golčina Kranjčara za bod Rendžera

Izvor: B92, 20.Sep.2014, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa i Stouka remizirali su 2:2 u prvoj utakmici petog kola Premijer lige.

Gosti su u Londonu vodili dva puta preko Dijufa i Krauča, ali je domaćin na Loftus Rousu ipak stigao do boda, a strelci su bili Koker i Kranjčar.

Posle pet kola Stouk ima pet bodova, a KPR bod manje.

U 11. minutu Mozes je centrirao sa leve strane, Krauč je glavom spustio loptu do Dijufa, koji je munjevito reagovao i takođe glavom zabio loptu u mrežu domaćih.
Ipak, u 42. minutu KPR stiže do izjednačenja – posle kornera sa leve strane Stiven Koker bio je najviši u skoku i poslao je loptu ka golu, a Čarli Adam je nespretno reagovao na gol liniji i nije uspeo da spreči pogodak.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu ponovo je Mozes promešao odbaranu KPR-a na levoj strani, dobro je ubacio loptu po zemlji, a Krauč ju je smestio u mrežu.

Kada se činilo da će Stouk stići do pobede, u 88. minutu Niko Kranjčar je fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca doneo bod domaćima – lopta je završila u gornjem levom uglu, golman Begović nije mogao ništa da učini.