Golčina Fernandesa, 3 crvena, 2:2

Izvor: B92, 24.Feb.2014, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Parme i Fiorentine odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u meču 25. kola italijanske Serije A.

Meč je obeležio fantastičan gol Matijasa Fernandesa za izjednačenje u 85. minutu kao i tri crvena kartona - desni bek 'Viole' Dijakite isključen je u 53. minutu, a u samoj završnici zbog koškanja su po crveni karton dobili Borha Valero i Munari.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu i skrivio je penal u 51. minutu, posle kojeg je Amauri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doveo Parmu u vođstvo 2:1.

Prethodno smo i u prvom poluvremenu videli po gol – Kasano je bio na pravom mestu posle pokušaja Amaurija u 39. minutu, a dva minuta kasnije Kuadrado je uklizao i sproveo loptu u gol posle dodavanja Matrija.

Najlepši trenutak meča ipak smo videli na pet minuta do kraja, kada je 27-godišnji Fernandes poslao pravu ’bombu’ i doneo bod Fiorentini.

Zanimljivo, u meču na Enio Tardiniju videli smo okršaj dvojice fudbalera koji su u dosadašnjem toku Serije A stvorili najviše šansi za saigrače – Kasana sa jedne i Borhe Valera s druge strane.