Izvor: Blic, 23.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gol za Ingrid
Gol za Ingrid
Koliko mi je krivo što ove godine neću moći da igram Ligu Kupa UEFA jer nisam na vreme došao u Hertu, toliko mi je i drago što sam duže ostao u Zvezdi, pošto golove protiv Intera iz Zaprešića ne bih menjao ni za jedan drugi u karijeri - izjavio je Marko Pantelić za 'Blic'.
Povod jučerašnjeg razgovora za naš list bio je gol koji je bivši kapiten crveno-belih ovoga puta postigao Duizburgu.
- Pogodak posvećujem supruzi Tijani i ćerkici >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Ingrid, koje me još uvek bodre iz Beograda. Željno iščekujem da mi se pridruže u Berlinu jer ću onda sigurno biti još ubojitiji.
Bez obzira što ste na vreme postigli vodeći gol, gosti su vas pošteno namučili na vašem stadionu pošto su u drugom poluvremenu čak i vodili sa 2:1?
- Nije nam bilo baš prijatno u trenutku kada smo primili drugi gol, iako smo i posle njega bili ubeđeni da ćemo trijumfovati. Verovali smo u sebe do samog finiša, tako da smo na kraju ipak osvojili planirane bodove. Dobro je što smo nastavili uspešnu seriju i na taj način sačuvali mesto u vrhu tabele.
Nemački mediji ističu da je Herta napravila najbolji start u poslednjih 30 godina, zbog čega velike zasluge svakako pripadaju vama?
- Drago mi je zbog toga. Međutim, ja ću biti najsrećniji ako Herta po okončanju sezone ostvari najbolji plasman u poslednjih 30 godina. Cilj nam je da na kraju takmičenja budemo na jednoj od prve tri pozicije, čime bismo osigurali plasman u Ligu šampiona. Svi u klubu verujemo da možemo do tog cilja, samo je pitanje da li možemo i Bajern da skinemo sa vrha tabele.
I na utakmici protiv Duizburga bili ste usamljeni u napadu, s obzirom na to da trener Falko Gec forsira sistem 4-3-2-1?
- Imam veliku odgovornost, ali i slobodu u timu koja mi daje dodatni motiv. Takođe, imam uspešnu saradnju sa Bašturkom i Marselinjom, koji igraju odmah iza mene, kao i sa ostalim igračima, tako da svi zajedno činimo jedan uspešan kolektiv. Dobra je atmosfera u ekipi, ali i na tribinama, odakle imamo sjajnu podršku navijača.
Naredne dve utakmice u Bundesligi igrate sa Kelnom i Verderom, a između tih mečeva Hertu očekuje revanš prvog kola Kupa UEFA sa Apoelom, bez vas u timu.
- Svi u klubu tvrde da je Herta hendikepirana pošto do proleća ne može da računa na mene u Evropi. Ipak, ja sam ubeđen da će moji saigrači bez problema dočekati narednu godinu u Ligi Kupa UEFA, kada ću im se i ja priključiti u borbi za plasman u završnicu takmičenja - završio je Pantelić. G. Anđelković







