Godinu dana od smrti Roberta Enkea /video/

Izvor: Blic, 10.Nov.2010, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Godinu dana od smrti Roberta Enkea /video/

Fudbalska Nemačka danas će se sećati sjajnog golmana Hanovera i reprezentacije Roberta Enkea koji je 10. novembra 2009. godine izvršio samoubistvo skokom pod voz.

Enke se ubio zbog teške depresije u kojoj se našao od 2007.godine posle smrti dvogodišnje ćerke Lare koja je imala probleme sa srcem.

Preminuli golman je neposredno pred samoubistvo ostavio oproštajno pismo u kome se izvinio porodici i lekarima što ih je svesno obmanjivao, i dodao da je to bilo nužno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da bi mogao da planira samoubistvo.

Smrt Enkea izuzetno je pogodila njegove saigrače iz kluba iz reprezentacije, navijače, kao i sve ljubitelje fudbala u zemlji i inostranstvu.

Fudbaleri Hanovera organizovali su sahranu a na stadionu se tom prilikom okupilo više od 40.000 ljudi.

Pre Hanovera, Enke je igrao za Karl Cajs Jenu, Borusiju iz Menhengladbaha, Benfiku, Barselonu, Fenerbahče i Tenerife. Enke je odigrao osam utakmica za reprezentaciju Nemačke.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.