Glavomet u Bilbau: Atletik preokretom savladao Betis, Benjat promašio penal

Izvor: Blic, 26.Sep.2013, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Horhe Molina u 62. minutu iskoristio je centaršut Huana Frana sa desne strane, ali je Iraizoz uspeo nekako da odbrani šut glavom, te je napadač bio priseban i odbijenu loptu smestio u mrežu za vođstvo gostiju iz Andaluzije.

To je bila kazna za promašeni penal Benjata samo tri minuta ranije, pošto je Sara odlično pročitao njegov šut i izvadio loptu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << iz donjeg desnog ugla.

Ipak, Benjat se u 73. minutu iskupio, jer je odlično prošao po desnoj strani, uputio loptu na šest metara gde se našao Oskar de Markos koji je glavom prevario golmana za izjednačenje.

Nastavili su Baskijci da bombarduju gol Betisa, pa je u 82. minutu konačno popustila odbrana gostujuće ekipe posle prekida koji je izveo Ibai, a štoper Mikel San Hoze postigao pobedonosni gol.

Bilbao je sa nova tri boda uspeo da se protne na četvrto mesto primere, dok je Betis nastavio sa lošom serijom i trenutno sa pet bodova zauzima 11. poziciju.