Izvor: MozzartSport.com, 19.Jan.2021, 21:50

Gladbah spasila stativa u 87. minutu (VIDEO)

Verder imao još jednu šansu u poslednjim sekundama...

Četvrta utakmica u 2021. i treća pobeda. Ukupno 10 od maksimalnih 12 bodova i eto Borusije iz Menhengladbaha na samo bod od mesta koje bi je ponovo odvelo u Ligu šampiona. Pala je Arminija, pao je Bajern i evo večeras Verder iz Bremena, može se reći čak uz najveće muke - 1:0.

Nije Gladbah igrao dobro. I pored bolje kontrole lopte i većeg poseda Ždrepci su mnogo grešili u defanzivi, a kako nisu uspeli da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << drugim pogotkom osiguraju trijumf u finišu utakmice umalo nisu ostali bez celog plena. Čak osam puta Borusiji se događalo ove sezone da ostaje bez pobede u poslednjih deset minuta utakmice. Poslednji put u Štutgartu proteklog vikenda, da bi večeras četa Marka Rozea imala mnogo sreće.

U 87. minutu meča rezervista Milot Rašica došao je do lopte na deset metara od gola Gladbaha - sve posle dobrog skoka Juje Osaka - namestio se na levu nogu, gađao dobro, međutim stativa je sprečila izjednačenje. Domaćin se grčevito branio u tim momentima, Verder je krenuo na sve ili ništa i umalo nije kljucnuo bod. Skoro preslikana situacija nepuna tri minuta kasnije. U šansi je tada bio Leonardo Bitenkur, ali njegov udarac sa 11 metara završio je visoko iznad prečke.

Marko Roze rešio je da počne bez kapitena i najboljeg igrača ove sezone Larsa Štindla. Izgubila je tako Borusija na kreativnosti... Jonas Hofman je ponovo podbacio, Alesan Plea se nije naigrao pored defanzivaca iz Bremena i sve to dovelo je do ozbiljnog mučenja učesnika osmine finala Lige šampiona. U prvom delu bolje šanse imao je Verder.

Ali kad ne ide iz igre, Gladbah se onda osloni na prekid. Jedan od najboljih u Evropi. Igrao se 66. minut kada je Laslo Beneš centrirao sa 40 metara, Niko Elvedi se oslobodio čuvara i odlično gađao sa desetak metara glavom. Lopta se od stative odbila u mrežu...