Gaske bez dodatne kazne zbog kokaina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Dec.2009, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gaske bez dodatne kazne zbog kokaina

LOZANA - Sud za sportsku arbitražu u Lozani odbacio je zahtev Svetske anti-doping agencije i Međunarodne teniske federacije (ITF) da teniser Rišar Gaske bude kažnjen dvogodišnjom suspenzijom zbog konzumiranja kokaina.

Sud u Lozani uvažio je Gaskeovu tvrdnju da je tragove kokaina u organizmu imao nakon što je u noćnom klubu u Majamiju poljubio devojku koja je konzumirala tu drogu.

Francuski teniser, koji ima 23 godine, već je "odslužio" dvomesečnu suspenziju zbog toga.

Sud u Lozani saopštio je i da taj incident Gaskeu ne bi trebalo da se računa kao doping prekršaj.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.