Izvor: B92, 15.Nov.2014, 19:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GSV poslao Kuzmića u Razvojnu ligu
Golden Stejt Voriorsi poslali su potencijalnog srpskog reprezentativca Ognjena Kuzmića u Razvojnu ligu.
Kuzmića su Voriorsi pre dve godine draftovali kao 52. pika, ali on nije dobio preveliku šansu u timu iz Oaklanda.
Golden Stejt je zato odlučio da ga pošalje u Razvojnu ligu, u ekipu Santa Kruz Voriorsa, zajedno sa saigračem Džastinom Holidejem.
Kuzmić je ove sezone na parketu proveo samo četiri minuta u dva meča i nije uspeo da se upiše u strelce.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Pre dolaska u NBA ligu, nosio je dres Unikahe iz Malage.
Rođen je u Doboju, a karijeru je počeo u banjalučkom Borcu. Potom je igrao za dva tima u Finskoj, da bi sezonu pre odlaska u Malagu proveo u Čeliku iz Zenice.
Do ove nedelje saigrač mu je bio Nemanja Nedović, koji će karijeru nastaviti u španskoj Valensiji.
Nedović je jednom prilikom izjavio da Kuzmić ima želju da igra za Srbiju.
Ni drugi Srbin nema sreće: Voriorsi poslali Kuzmića u razvojnu ligu
Izvor: Blic, 15.Nov.2014
Golden Stejt Voriorsi poslali su srpskog košarkaša Ognjena Kuzmića u ekipu Santa Kruz, koja se takmiči u razvojnoj ligi. Pored Kuzmića, prvi tim Voriorsa napustio je i Džastin Holidej, a pre toga je Nemanja Nedović napustio klub...Golden Stejt je izabrao Kuzmića 2012. godine kao 52. pika na draftu,...











