GSV poslao Kuzmića u Razvojnu ligu

Izvor: B92, 15.Nov.2014, 19:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GSV poslao Kuzmića u Razvojnu ligu

Golden Stejt Voriorsi poslali su potencijalnog srpskog reprezentativca Ognjena Kuzmića u Razvojnu ligu.

Kuzmića su Voriorsi pre dve godine draftovali kao 52. pika, ali on nije dobio preveliku šansu u timu iz Oaklanda.

Golden Stejt je zato odlučio da ga pošalje u Razvojnu ligu, u ekipu Santa Kruz Voriorsa, zajedno sa saigračem Džastinom Holidejem.

Kuzmić je ove sezone na parketu proveo samo četiri minuta u dva meča i nije uspeo da se upiše u strelce.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Pre dolaska u NBA ligu, nosio je dres Unikahe iz Malage.

Rođen je u Doboju, a karijeru je počeo u banjalučkom Borcu. Potom je igrao za dva tima u Finskoj, da bi sezonu pre odlaska u Malagu proveo u Čeliku iz Zenice.

Do ove nedelje saigrač mu je bio Nemanja Nedović, koji će karijeru nastaviti u španskoj Valensiji.

Nedović je jednom prilikom izjavio da Kuzmić ima želju da igra za Srbiju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ni drugi Srbin nema sreće: Voriorsi poslali Kuzmića u razvojnu ligu

Izvor: Blic, 15.Nov.2014

Golden Stejt Voriorsi poslali su srpskog košarkaša Ognjena Kuzmića u ekipu Santa Kruz, koja se takmiči u razvojnoj ligi. Pored Kuzmića, prvi tim Voriorsa napustio je i Džastin Holidej, a pre toga je Nemanja Nedović napustio klub...Golden Stejt je izabrao Kuzmića 2012. godine kao 52. pika na draftu,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.