Furija zauzdala kauboje

Izvor: RTS, 22.Jan.2012, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Furija" zauzdala "kauboje"

Španija napravila preokret u drugom poluvremenu utakmice u Novom Sadu, u veoma kvalitetnom meču, pobedila selekciju Hrvatske sa 24:22. "Furija" na korak od plasmana u polufinale.

Rukometna reprezentacija Španije savladala je večeras u Novom Sadu selekciju Hrvatske sa 24:22 (11:14), u prvom kolu F četvrtfinalne grupe prvenstva Evrope u Srbiji.

Ovom važnom pobedom Španci su sa pet bodova na korak od plasmana u polufinale, a preostaje im još da igraju protiv Islanda >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Slovenije. Gol odluke postigao je Kaneljas pola minuta pre kraja susreta. Hrvati, jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem delu šampionata, ostali su sa četiri boda prenetim iz prve faze.

Može se reći da je reprezentacija Hrvatske "ispustila" dobijenu utakmicu. Nošeni bučnom podrškom od oko 3.500 navijača u novosadskom SPENS-u "kockasti" su igrali bolje i sigurnije u većem delu meča i imali prednost, koju su nesmotrenim greškama prokockali u finišu.

Španci su poveli na početku sa 4:1 i 4:3 i to je bilo sve do pred završnicu, jer su Hrvati najpre serijom 7-0 preokrenuli na 8:4 i potom kontrolisali dešavanja na terenu.

U drugom poluvremenu vođena je velika i uglavnom ravnopravna borba, a hrvatski rukomtaši su održavali vođstvo, koje je u 51. minutu iznosilo 21:19. Međutim, tada su zaigrali potpuno dekoncentrisano i prvenstveno brzopletim greškama u napadu dopustili Špancima da naprave preokret.

Ugalde je posle dugo vremena doneo vođstvo španskom timu (22:21), izjednačio je Čupić, a onda su Hrvati bili traljavi i neprecizni u napadu. Makeda je to kaznio za 23:22, da bi pogodak za konačan rezultat i veliki trijumf Španije postigao Kaneljas u poslednjem minutu.

Najefikasniji u redovima Španaca bili su Tomas sa pet i Romero sa tri gola, dok je u hrvatskoj ekipi Čupić postigao pet, a Štrlek i Lacković po četiri.

Ranije danas u okviru F grupe Island je pobedio Mađarsku sa 27:21, a Francuska Sloveniju sa 28:26.