Fudbaleri, mirno!

Izvor: RTS, 09.Nov.2011, 15:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri, mirno!

Fudbaleri Aston vile osetili su, barem jedan dan, šta znači biti vojnik. Trener ekipe Aleks Mekliš iskoristio je pauzu u Premijer ligi da svoje izabranike "počasti" sa jednim vojnim treningom.

Prvotimci kluba iz Birmingema, pod budnim okom oficira i instruktora britanske vojske Lija Svona, prošli su kroz dril kakav imaju vojnici koji se spremaju za odlazak u Irak ili Avganistan.

Na ovom neuobičajenom treningu fudbaleri su prolazili kroz najteže fizičke izazove, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << od sklekova i čučnjeva, do preskakanja kozlića i trčanja sa teretom.

Najgore su prošli Čarls Nzogbia i Mark Albrajton, koji su više puta dobili ostav. Oni su radili dodatne, kaznene vežbe.

"Stvarno su nas ispraznili i naterali da se dobro pomučimo. Radili smo skroz drukčije od onoga kako smo navikli. Bilo je teških trenutaka, ali stvarno smo uživali u treningu. Lepo je bilo sarađivati sa vojskom i steći uvid kakav sjajan posao rade", rekao je Albrajton.

Inače, ovaj trening Ason vile odvija se u sklopu proslave praznika "Remembrance Sunday", kojim se obeležava kraj Prvog svetskog rata i koji u Britaniji služi kao dan sećanja na vojnike poginule u tom sukobu.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.