Fudbaleri Intera novi šampioni Italije posle remija Atalante

Izvor: Beta, 02.Maj.2021, 19:03

Fudbaleri Intera osvojili su danas titulu šampiona u Seriji A, pošto je njihov najbliži rival Atalanta osvojila samo bod u utakmici protiv Sasuola, u 34. kolu italijanskog prvenstva.Inter je sinoć pobedio Krotone sa 2:0 i bilo mu je potrebno da Atalanta danas ne pobedi, kako bi osvojio 19. šampionsku titulu, četiri kola pre kraja šampionata.Hiljade navijača Intera okupilo se u centru grada i pesmom, paljenjem baklji i vatrometa proslavljaju titulu. To je prvi trofej za Inter od 2011. godine, a prva šampionska titula u Seriji A od 2010.Trener Intera Antonio Konte osvojio je četvrti titulu u trenerskoj karijeri, a prethodne tri osvojio je sa Juventusom, koji je prvi klub u Seriji A koji je velikom rivalu čestitao titulu.Fudbaleri Bolonje i Fjorentine odigrali su danas nerešeno 3:3, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.Fjorentina je povela u 21. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Vlahovića, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 31. minutu. Novo vodjstvo gostujućem timu doneo je Djakomo Bonaventura u 64. minutu, a ponovo je izjednačio Palasio u 71. minutu.Drugi gol na utakmici Vlahović je postigao u 73. minutu za novo vodjstvo "ljubičastih", a bod Bolonji obezbedio je Palasio, svojim trećim golom na meču, u 84. minutu.Bolonja je 12. na tabeli ...